Topení a plyn

Vše o LPG neboli plynu ve Fronterách (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Azmaell
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2006 08:11
Bydliště: Dětmarovice,Frontera A benzín r.v.94 zelená metla,2,2 162t km,přestavba na lpg,tel.737 604 980
Kontaktovat uživatele:

Topení a plyn

Příspěvek od Azmaell »

Nazdar lidi,mám rok ve svém autě namontované LPG.Bohužel jsem zjistil že mi auto netopí tak jak by mělo.Máte někdo s tíhle problémem zkušenosti.V servise mi říkali že to není pravda že se mi to zdá.Vím ale jak topilo auto před montáži,jezdil jsem celou zimu vždy v košili a teď v autě nejsem schopen dosáhnout větší teploty než je 18 stupňů.
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a plyn

Příspěvek od lasky »

cau asi ti chujovo zapojili vyhrivani směšovače nebo jak se ten bazmek jmenuje
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Žanek »

S LPG by to nemělo mít nic společnýho pokud ovšem všechno dobře zapojili. Mám ohřívání reduktoru zapojený přímo v okruhu topení a topí bez problémů.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Janeš Petr »

je možné, že to máš zapojené před radiátorem topení. pak to opravdu trošku tepla sebere. není nic jednoduššího, než to na chvíli odpojit od ohřevu, propjit trubkou a vyzkoušet. pokud ti to topit nezačne, máš nějakej problém někde jinde. když se to zlepší, je to tím plynem a pravděpodobně ti to zapojili na přívodní hadici topení. nezbyde ti nic jiného, než ten vyhřejvač vsadit do hadic až za radiátor topení na zpáteční hadici
Uživatelský avatar
Azmaell
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2006 08:11
Bydliště: Dětmarovice,Frontera A benzín r.v.94 zelená metla,2,2 162t km,přestavba na lpg,tel.737 604 980
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Azmaell »

právě,v jednom servisu mi říkali že tím že mám ohřívání reduktoru zapojený přímo v okruhu topení tk to je ten problém.Tak jsem jel do servisu LPG a tam mi řekli že to tak je dělané na všech autech a nikdo nic neříkal že tam je asi jiný problém.Tak jsem prošel opět do jiného servisu a ti mi začali vysvětlovat že je tam vadný motorek.Připadá mi to že asi neví čím to je.Bohužel i já si myslím že to musi mít něco společného z LPG.
Uživatelský avatar
Azmaell
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2006 08:11
Bydliště: Dětmarovice,Frontera A benzín r.v.94 zelená metla,2,2 162t km,přestavba na lpg,tel.737 604 980
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Azmaell »

Janeš Petr píše:je možné, že to máš zapojené před radiátorem topení. pak to opravdu trošku tepla sebere. není nic jednoduššího, než to na chvíli odpojit od ohřevu, propjit trubkou a vyzkoušet. pokud ti to topit nezačne, máš nějakej problém někde jinde. když se to zlepší, je to tím plynem a pravděpodobně ti to zapojili na přívodní hadici topení. nezbyde ti nic jiného, než ten vyhřejvač vsadit do hadic až za radiátor topení na zpáteční hadici
Díky,zítra se na to půjdu podívat.To mě nenapadlo.Díky
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Žanek »

Vyzkoušej auto při provozu jen na benzin. To se neochlazuje reduktor studeným plynem. Pokud to bude dobrý máš jasno kde hledat. Když to nezačne topit normálně je problém jinde . Hadice k reduktoru vedou obvykle dost nahoře tak v nich může zůstat i vzduch.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Janeš Petr »

do okruhu topení je to vsazené opravdu u všech aut, to ti nelhali. zjisti si, jakým směrem ti proudí voda v okruhu topení a hned budeš vědět, jestli to máš vsazenéné do správné hadice
Uživatelský avatar
Azmaell
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2006 08:11
Bydliště: Dětmarovice,Frontera A benzín r.v.94 zelená metla,2,2 162t km,přestavba na lpg,tel.737 604 980
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Azmaell »

právě,že když jezdím na benzín tak to topí taky málo.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Žanek »

A teplotu motoru máš v okeju ?
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Janeš Petr »

ještě mně napadlo. nemáš někde zlámanou hadici ? jiná spojitost s montáží LPG a málo topícím topením mně nenapadá.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Nimrod »

Ale mě jo. Pokud byl při montáži vypuštěněj okruh tak mohlo dojít k uvolnění bordelu v radiátoru a zacpáni radiátoru. Nebyl by to první ani poslední případ.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Azmaell
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2006 08:11
Bydliště: Dětmarovice,Frontera A benzín r.v.94 zelená metla,2,2 162t km,přestavba na lpg,tel.737 604 980
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a plyn

Příspěvek od Azmaell »

zatím díky za radu,zítra na to kouknu
Odpovědět

Zpět na „LPG motory“