Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Vše o motoru C24NE
Uživatelský avatar
ondra909
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 01 črc 2009 12:44
Bydliště: Valašské Meziříčí

Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od ondra909 »

Ahojte, chci se zeptat jaký typ plynu dát do Fróňi 2.4i r.v.1993 :roll: . Mám strach :cry: , že dojedu na přestavbu a tam mi řeknou,že jiný než ten nebo onen systém vstřikování je nejlepší a přitom jim samozřejmě nejde o nic jiného než o prachy :twisted: :twisted: . Moc tomu nerozumím, ale opravdu nemusím mít ten nejlepší. Moc moc dík za radu.
Frontera A 2,4i 1993 dlouhá, momentálně předělávaná na LPG(sekven.)
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od farmář »

Nimrod s Kondorem se tímhle zabývají. Napiš jim SZ.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
ondra909
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 01 črc 2009 12:44
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od ondra909 »

Tak jsem jim psal, ale nic :cry: . Tak jinak, nevíte někdo jestli tam musím dát sekvenční vstřikování nebo stačí jenom ten mono střik nebo co.
Frontera A 2,4i 1993 dlouhá, momentálně předělávaná na LPG(sekven.)
honzaV
Příspěvky: 14
Registrován: 26 úno 2008 01:05
Bydliště: Prostějov

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od honzaV »

Az budes montovat zkus zda ti nadrz nevleze zespodu auta. Ja u B jsem si to tak nechal udelat a je to super, mam volny cely kufr (vesla tam 50l-ale s trochou vetsi snahy by se tam dostala i 60l nadrz). Tankovaci otvor si mi podarilo dostat k benzinovemu-je to prakticke hlavne pri tankovani v zime ci desti (uz jsem narazil na par plynovek, kde si taktujes sam). Jinak s plynem max.spokojenost, mohu jen doporucit. Uz jen kvuli moznosti LPG bych nesel do dehtu.
Opel FronteraB, 2000, 2.2i, LPG
Opel Vectra C, 2003, 2.2i, LPG
Citroen C4 GP 2008 2.2 LPG BMP6
a hlavně hafu Flat Coated Retriever - zatím jen 2 (hnědý a černá)
Uživatelský avatar
ondra909
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 01 črc 2009 12:44
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od ondra909 »

Hele a nemohl by jsi vyfotit tu nádrž ve kterých místech ji máš.Někdo říká,že tam nejde dát někdo zase, že jo tak nevím, ale každopádně ji dovnitř určitě nechci, protože mám malé capartíky a potřebuju mít volný kufr pro kočár atd.A co tam vlastně máš za systém plynu.
Frontera A 2,4i 1993 dlouhá, momentálně předělávaná na LPG(sekven.)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od Janeš Petr »

honzaV píše:Az budes montovat zkus zda ti nadrz nevleze zespodu auta.
ondra má áčko, tam je spodek zastavěnej jinak
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od farmář »

vyhodit origo nádrž, dát plynovou a původní nahradit malinkou. Viděl jsem to již na více autech.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od Nimrod »

Ovšem pak zbohem STK.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od farmář »

hele on žije :lol: myslíš že neexistuje homologovaná verze?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
honzaV
Příspěvky: 14
Registrován: 26 úno 2008 01:05
Bydliště: Prostějov

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od honzaV »

Tu nadrž ofotím a je pravda,že mám Bčko dlouhý (do krátkýho to prý taky lze). Ačko nevím. Nádrž na benál jsem nemusel vyhazovat, jen se krápet posouvala hadice na benzín a jestě nějaká drobnost, pokud by se něco udělalo s regulátorem nápravy (tak tuším mi to v servisu říkali) tak by tam snad vlezla i 60l nádrž (taky válcová). Do kufru bych to taky nechtěl, vozím psy a také dost často sklápím zadní sedačky, takže by to bylo silně nepraktické. Navíc díky plynu mám provozní náklady srovnatelné s dehtovou škodlivkou koktavkou :grin: .
Opel FronteraB, 2000, 2.2i, LPG
Opel Vectra C, 2003, 2.2i, LPG
Citroen C4 GP 2008 2.2 LPG BMP6
a hlavně hafu Flat Coated Retriever - zatím jen 2 (hnědý a černá)
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od sherpa »

Honza a muzes sem dat zopar foto jak ten valec vypada zespoda a jak je blizko vyfuku? videl sem to u Halose a na fotce to vypada moc blizko vyfuku...a u mne je vyfuk horky jak z pekla. jestli to pak splna bezpecnostni normy kdyz je to tak blizko tepelnyho zdroje. jinak nadrz pod kufrem se mi zamlouva, kvuli prostoru, spotreba to pak jenom umocnuje. :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od Žanek »

Tak jestli můžu taky něco podotknout. Plyn jsem dával do A 2,4 i do B 2,2. A 2,4 bohužel nemá místo v zadu pod autem jako B takže tam nádrž nedostaneš. Někde je tu focená na A sport na boku podélně pod autem ale nevím jestli to půjde u dlouhé. U Áčka 2,4 jsem dával klasiku do sání spotřeba do 14 litrů plynu při trasách převážně do 12 km. U B ty stejné vzdálenosti a sekvenční vstřik do 12,5 litrů plynu. Na dlouhé trasy u obou aut asi 11 litrů plynu. Obě auta přozvedlá zhruba stejně . Před zvednutím měla obě auta menší spotřebu asi o 1,5 litru plynu . U klasického vstřiku do sání přepneš na plyn z benzínu zvýšením otáček na cca 2000. U sekvence se ti to přepne samo po dosažení teploty asi na 30°C. Do 2,4i je schváleno jak do sání tak i sekvence. Pokud si chceš auto nechat delší dobu a najezdíš dost kilometrů, tak já bych volil sekvenční vstřik, který je k motoru šetrnější.
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od kout.jk »

mě u sekvence jenom mrzí, že kolikrát dojedu do cíle jenom na benzín (2-3km v zimě), takže je pravda, že to s ní míň žere plynu , ale zas se docela dost projede benzinu. :roll: A startování musí být vždy na benzin, takže když se něco vysere v benzinové soustavě (mě nedávno přestalo dávat čerpadlo), tak neodjedeš. Navíc pořizovací cena sekvence je někde jinde než klasiky.
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od Žanek »

Některý sekvenční vstřikování umožňuje start i přímo na plyn . Chce to ale využít jen opravdu nouzově. Spotřeba je právě díky pozdějšímu přepnutí korunově zhruba stejná. Ono právě na těch krátkých trasách šetříš motor , že jede na benzin než do něho cpat plyn v kapalným stavu nebo jen částečně zplynovanej. Problém starších zařízení byl prej s propalováním pístů právě díky nasávání kapalnýho plynu.
Uživatelský avatar
ondra909
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 01 črc 2009 12:44
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Chci plyn do 2.4i , poraďte mi prosím

Příspěvek od ondra909 »

kout.jk píše:mě u sekvence jenom mrzí, že kolikrát dojedu do cíle jenom na benzín (2-3km v zimě), takže je pravda, že to s ní míň žere plynu , ale zas se docela dost projede benzinu. :roll: A startování musí být vždy na benzin, takže když se něco vysere v benzinové soustavě (mě nedávno přestalo dávat čerpadlo), tak neodjedeš. Navíc pořizovací cena sekvence je někde jinde než klasiky.
Hele Koute a ty máš nádrž uvnitř auta?
Frontera A 2,4i 1993 dlouhá, momentálně předělávaná na LPG(sekven.)
Odpovědět

Zpět na „2.4i 8v“