zámek dveří u řidiče

Vše co se týká interiéru vozidla
Odpovědět
tomas_993
Příspěvky: 3
Registrován: 18 čer 2012 18:11

zámek dveří u řidiče

Příspěvek od tomas_993 »

Zdarec, chci se zeptat mám takový problém, pomocí zámku u řidiče jde přes centrál zamknout všechny zámky u auta. Když je ale auto zamklé a někdo mi chytne jakoby za kliku a chce auto otevřít tak se mi zablokují dveře u řidiče a nejdou nijak otevřít, ani zevnitř. Nemá s tímto někdo zkušenosti, popř. jestli by nebyl někdo ochotný a nenafotil mi celkový náhled na táhla ??
Opel Frontera r.v.96, 2.5 TDS
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od Slaava »

Doplň si prosím (ideálně do podpisu aby to bylo u všech tvejch příspěvků) co je to za auto. Já mám Áčko a tohle mi to rozhodně nedělá. Popiš jak se projevuje to zablokování a jestli to samý dělaj dveře u spolujezdce, popř. zadní dveře.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
tomas_993
Příspěvky: 3
Registrován: 18 čer 2012 18:11

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od tomas_993 »

Mám Opla Fronteru r.v.96 2,5tds a zkratka A mi nic neříká. Auto když je zamčené a někdo mi šáhne na kliku u řidiče tak pak nijak tyto dveře nejdou otevřít. Do auta se dostanu přes dveře spolujezdce a ze vnitř můžu ručně otevřít zadní. Vratmě se ale k těm u řidiče, ty když chci otevřít, tak si musím stáhnout okínko, vytvoří se mi mezeru u horního okraje a drátem drbnu do bílýho štiftu, někdy se povede...a dveře se odemknou. Je to, ale pro zlost ! :grin:
Opel Frontera r.v.96, 2.5 TDS
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od Slaava »

Takže když u zamčenejch řidičovejch dveří někdo vyklopí vnější kliku, tak se zablokuje zámek a nejde otočit klíčkem? Máš centrál na dálkový ovládání? To je potom taky zablokovaný?

Myslím, že nejsnazší bude sudat tapecírung, fólii co je pod ním a kouknout který táhlo blokuje který když se pohne s tou klikou.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
tomas_993
Příspěvky: 3
Registrován: 18 čer 2012 18:11

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od tomas_993 »

Ano když vyklopím vnější kliku dveře se zablokujou a nejdou otevřít, ani zevnitř. Dálkový centrál nemám. Ten jsem právě sundával, ale zradu najít nemůžu, nemohl by jste mi nafotit, nebo jestli doma máte nejaké základní schéma a poslat mi ho na mail ?
Opel Frontera r.v.96, 2.5 TDS
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od Slaava »

Upřímně se mi to nechce kuchat, navíc je to tam schovaný v dutinách a je tam mizerně vidět. Jestli ti to nedělá na spolujezdcovo dveřích, tak si rozeber pro inspiraci i ty.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Jabaraga
Příspěvky: 9
Registrován: 05 říj 2015 08:03
Skype: aikidoka666
Bydliště: Kraslice

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od Jabaraga »

Ahoj, sice je to už uleželé téma, ale chtěl bych se zeptat jestli jsi to vyřešil.....mám totiž to samé.. :grin: ..díky za případnou odpověď
Opel Frontera 2.4i 1994...bílá a ještě OO==\°/==OO GTV 2.0 turbo benzina
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od vlado007 »

Ked to mas vsetko v originale (to znamena nic domontovane) tak mi z toho vychadza ze jediny problem bude v zamku. (ulomena nejaka pruzinka alebo pridiera sa mechanizmus) :roll:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Jabaraga
Příspěvky: 9
Registrován: 05 říj 2015 08:03
Skype: aikidoka666
Bydliště: Kraslice

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od Jabaraga »

nevím zda je centrál originál, ale v podstatě jsem zamknul auto a zkusil jsem kliku, ze zvyku :grin: no a když jsem se vracel z dílny chtěl jsem z auta ještě něco vzít a už to nešlo, ale já mám zablokovaný oboje přední dveře, nejde jakoby dotočit klíč do konce,aby se přední dveře dali otevřít, takže otočím klíčem odemkne centrál a okamžitě zase zamyká, zadní dveře otevřu jakmile je odemkne centrál .Ve předu to nejde ani náhodou a to na obou dveřích....
Opel Frontera 2.4i 1994...bílá a ještě OO==\°/==OO GTV 2.0 turbo benzina
Jabaraga
Příspěvky: 9
Registrován: 05 říj 2015 08:03
Skype: aikidoka666
Bydliště: Kraslice

Re: zámek dveří u řidiče

Příspěvek od Jabaraga »

Už to mám, zůstává viset mechanismus kliky.....hledal jsem to v elektrice, takže děkuji za radu....jako první pomoc, pokud se to stane, stačí s tou klikou jakoby "brnknout" zatáhnout a rychle pustit jak klepne tak se to vrátí... :mrgreen:
Opel Frontera 2.4i 1994...bílá a ještě OO==\°/==OO GTV 2.0 turbo benzina
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“