Jak sundat volant?

Vše co se týká interiéru vozidla
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Jak sundat volant?

Příspěvek od jaspy318 »

Ahoj, nema nekdo nejaky figl jak sundat volant v A-ckovy Frontere? Odsrouboval jsem matku ve stredu volantu, ale volant drzi jak prilepenej. Zkousel jsem i ten stahovak z Haynese, ale to bych akorat vyrval ten kovovy stred co v tom volantu zality. Potrebuju to sundat kvuli pacce blinkru... (viewtopic.php?f=2&t=4908 a klidne muzete poradit i s timhle). Predem dik za vsechny rady.
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Janeš Petr »

bohužel, jak už jsem napsal. volant je na tisícihranu válcového tvaru ( není na kuželu ), takže pokud ho nějaké hovádko nedalo na lepidlo, musí dolu pouhým tahem. jestli už jsi vzdal všechny možnosti, zkus volant našponovat maximálně k sobě a někdo druhý ať dá jedni pořádnou ránu přes kus bronze do volantové hřídele. pro jistotu si tam nech matku, kdyby se náhodou povedlo konec závitu trošku zdeformovat. jestli ani tak dolu nespadne, pak už můžeš zkoušet uplně všechno. posledním krokem je rozřezání volanto flexou a výměna za jinej. volantů tu na foru seženeš dost, je tu na prodej několik kompletních vozů na díly
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od jaspy318 »

no jo dik za radu, budu to zkouset, co se da delat...
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Janeš Petr »

nic jiného ti nezbyde. jestli je to opravdu zalepené, možná by ještě šlo sahnout na ten kovovej střed malým hořákem autogenu a pak to zkusit stáhnout
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Žanek »

Já bych to pro začátek stříkl WDečkem, může tam být jen trocha oxidace.
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od George 3D »

Když na to tak koukám v dílenský příručce, tak na sundávání volantu u Áček s hranatým interiérem používají stahovák, takže tam asi bude pěkně zapasovanej.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od jaspy318 »

jo prave tim stahovakem jsem to zkousel, ale ten kovovy stred zality ve volantu uz mel tendenci se vyrvat, tak jsem toho radsi nechal. WDeckem je to strikane taky...
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Žanek »

Stahoval jsem to boucháním rukou na obvod volantu. Zrovna dotáhni když to rozděláš šrouby držáku volantu.
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od jaspy318 »

Žanek píše:Zrovna dotáhni když to rozděláš šrouby držáku volantu.

Tak tehle vete jsem nejak moc neporozumel :(
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Slaava »

Já to sundal tak, že po povolení matice sem s tím chvíli cvičil, rukou to pobouchal po obvodu a pak to na cca pátej pokus vytrh rukama (a málem si vymlátil zuby).
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Žanek »

100% Fronter má povolený šrouby uložení volantu. Jelikož mají trhací hlavy jsou většinou potřeba vyměnit za normální šrouby. To ale poznáš až sundáš volant - třeba je dotahoval nebo měnil už někdo před tebou.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Janeš Petr »

...tak mne právě Sláva poopravil, že pohledem na muj volant zjistil, že za tím tisícihranem kousek kužele je :grin:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Slaava »

Jde o to, utrhnout to z toho konusu. Pokud je to prvomotnáž z fabriky, tak to jde dobře ale pokud to někdo utáh "na krev" aby náhonou volant za jízdy neslez, tak je to zralý na nějakej přípravek.
volant.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od jaspy318 »

Tak o vikendu jsme to zkouseli s kamosem. On byl za ridicem, zaprel se o sedacku celym telem tahnul za volant. Ja jsem do toho driku nekolikrat silne prastil, a tak jsme to nekolikrat opakovali...volant se ani nehnul :grin:
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Tankan
Začínající diskutér
Příspěvky: 443
Registrován: 20 dub 2008 20:23
Bydliště: Lysovice, Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat volant?

Příspěvek od Tankan »

Mě se to zatím u všech aut povedlo kývavým pohybem do stran společně s tahem :) Ale to už jste asi zkoušeli, ale co nejde silou jde ještě větší silou :wink: . Kazdopádně Držím palec ať se povede. :arrow: Flexa je poslední řešení :?
Mazda B 2,5D ,udělá spoustu práce, a terénu se nebojíme. Neustálou údržbou k dalším kilometrům. Motorová pila a další udělátka. (fšecko enem na prácu)"Pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta!"
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“