madlo-hlava

Vše co se týká interiéru vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

madlo-hlava

Příspěvek od tirlin »

Asi to bude pro vyšší postavy aktuálnější. ...Uvažoval jsem o změně místa pro madla nad předními okny. Při nějnižší poloze sedadla a výšce 185cm se při jízdě v terénu občas stane, že auto poskočí a klepnu se do madla nad oknem. Některé jiné značky jej mají od výroby již v Ačkovém sloupku. Chytré!!! U Frontery zaspali dobu, nevadí. Protože ve Fronteře v tomto sloupku airbag není, dalo by se madlo přešroubovat tam. Tady se chci zeptat, jestli měl někdo odkrytý Ačkový sloupek, jestli tam není někde náhodou tažena nějaká kabeláž???aby se nenarušila. Pokud by byl problém na STK, nahradil bych původní přední madla madly z nějaké nové škodovky, která jsou sklápěcí na pružině. (osobně si ale myslím, že by to na STK nikdo neřešil a asi si ani nevšim). Tak co vy na to? Má to už třeba někdo přešroubované nebo v lese jezdíte v helmě?
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: madlo-hlava

Příspěvek od Slaava »

Nevím jak ostatní ale moje Áčko má nad sedadlem řidiče místo madla záslepky. Sloupek budu dolu dávat v nejbližší době až budu měnit (poté, co ho seženu) tapecírung střechy, který mi komplet slezlo. To ti ale bude hovnajs platný, páč máš Béčko. Opel to s madlama myslel tak, že kdo si potrpí na tyhle věci, má si připlatit za Monterey, kterej byl už ve verzi A výrazně madlovatější než Froncek. Jinak na technický tohle nikdo řešit nebude (teda pokud tam nedáš nějaký koupelnový madlo, to by už krapet poutalo pozornost technika), protože jak to auto vypadá z výroby ví málokdo. Známýho kdysi vyhodili z technický, protože si do Š120 dal sedačky z Favorita (nebo do Š100 sedačky ze Š120, já už si nevzpomínám) ale jak to měl technik nakoukaný, tak ho poslal domu, ať to dá do původního stavu a když už bude mít to přehazování sedaček tak natrénovaný, tak mu ani nebude vadit, že to po získání nálepek bude zase předělávat jak se mu zachce. Milej technik.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: madlo-hlava

Příspěvek od George 3D »

Já měl kydsi v žigulu přední sedačky z Audi 100 a el. šíbr z mazdy 323. Technickou jsem řešil radši obálkovou metodou, ale jinak bych asi neprošel. Co se týká madel, tak pokud bych chtěl mít jistotu, tak bych se zkusil nenápadně optat na STK jak se na to koukají.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: madlo-hlava

Příspěvek od pida3.2v6 »

až to u toho Bčka vymyslíš,tak sem hoď fotky,taky už mě bolela hlava :( , dík
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: madlo-hlava

Příspěvek od tirlin »

Tak co, žáden kutil elektrikář??? Měl to někdo rozebrané po bouračce nebo má někdo schéma elektroinstalace??? Zajimá mne, jestli v tom Ačkovém sloupku nevedou nějaké kable, v levém a pravém???
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: madlo-hlava

Příspěvek od Janeš Petr »

kabely tam vedou, jen si nepamatuju, ve kterém. máš tam elektriku k lampičce řidiče a anténu. skoro mám pocit, že to je v pravém sloupku ale není nic jednoduššího, než vyloupnot lampičku a mrknout, na kterou stranu kabely směřují. dokonce mám dojem, že to nevede vnitřkem sloupku ale jen pod tím plastem. ten jde také sundat docela rychle, takže ti nezbyde, než se mrknout sám :wink:
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: madlo-hlava

Příspěvek od robert.kvita »

Rozhodně méně častěji ho používám (vlastně nikdy), než se o něj mlátím. Většinou je užitečnější držet volant než madlo. Uvažuju že ho prostě sundám.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
jirkat111
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 17 led 2011 16:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: madlo-hlava

Příspěvek od jirkat111 »

já je v Ačku mam na vrutech a díry sem vrtal kratkym vrtačkem
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1992 už jen zdroj ND :-(
Opel Frontera A 2.3TD r.v.1993, CB - tátovo auto moje starost:-)
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1994, CB, světelná rampa, navyják 5.4t
Opel Tigra 1.4 16V r.v.1997
Automechanik(Škoda,WV,Seat,Audi)
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“