FRONTERA B Slabe topenie

Vše co se týká interiéru vozidla
PeterSO
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 28 říj 2008 10:54

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od PeterSO »

No ano, urcite to dam do nejakeho solidneho servisu kde na to maju techniku aby preverili netesnost, alebo zistili co s tym vlastne je. A to s tym rele musim vyskusat a uvidim ci nahodou nieje len niektore s tych 3 nejako vadne.
Frontera B - 2001 2,2 DTI 16V
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od tirlin »

POKUD JDEŠ DO SERVISU, TAK SE PŘEDEM ZEPTEJ, NĚKDE UŽ NA TO MAJÍ TAKOVÉ UV LAMPY A BRÝLE - SVÍTÍ TO PĚKNĚ DO MODRA, PUSTÍŠ KLIMU A ONI HLEDAJÍ POD KAPOTOU NEBO ZE SPODU POD MOTOREM, KDE TO UNIKÁ, PŘES TY BRÝLE S TROU LAMPOU JDE TO VIDĚT, KDYBY NĚKDE UTÍKALO Z ROZJETÝHO SPOJE. FOUKAT VZDUCH A KOUKAT NA BUDÍK S TLAKEM JE SICE HEZKÉ, ALE ZJISTÍŠ JEN TĚSNOST, KDYŽ UNIKÁ, MUSÍŠ TOTIŽ TAKY ZJISTIT KDE. PROTO KDYŽ JDEŠ PŘÍMO S LAMPOU, TAK BUĎ NEUNIKÁ NEBO UNIKÁ VÍDÍŠ KDE. JÁ JSEM TO TAKY TAK HLEDAL A TRVÁ TO PÁR MINUT.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Žanek »

Zjistit se to dá rychle a stačí jen mýdlová voda ! :twisted:
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Rom.Honda »

tirlin: trošku tě opravím, nebo poučím, naftový motor Honda 2.2 i-CTDi (2003-2010) si za studena přitápí klimou, klima dokáže otočit funkci a vytápí interiér (i když není zapnuté tlač A/C) než se ohřeje motor. Nevím jestli to umí i jiné automobilky, ve Fronckách to asi nebude, ale když už to má Honda 7 let proč by to nemohl mít i někdo jiný ?
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od sherpa »

Rom.Honda píše:Honda to má u 2.2 i-CTDi tzn. nafta, u benz. motorů to není - nevím proč.
Jinak mě se na Passportu sepne automaticky klima když pustím vzduch na okno, nebo na okno a nohy, a vent. mám alespoň na jedničku ... u Frontery to tak není?
pekna vychytavka, ofuk okien chce suchy vzduch, aby sa vlhkost z okna dostala do vzduchu a ten sa potom v klime vysusi. a funguje to asi o kolko rychlejsie ako bezne bezklimove ofuky? napr. ze o 3 minuty skor vidis? alebo menej alebo viac? ja mam klimu nefunkcnu, takze nemozem potvrdit tvoje dobre myslene podozrenie :P
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
PeterSO
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 28 říj 2008 10:54

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od PeterSO »

Chlapy ako to tu tak citam tak sa s toho snazim neako vysomarit, ale narovinu sa opytam pre istotu, tak je mozne ze funguje klima vo frontere aj ako topenie cize nielen chladi ale sa prehodi do rezimu topenia?
Frontera B - 2001 2,2 DTI 16V
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Slaava »

Nevím, podle mě tohle Frontera neumí - to ti ale bude muset říct nějakej Béčkař.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od václav »

I já se obávám, že to Frontera neumí, Alespoň mě to nejde. Toto mi jde na Laguně 2.2 tdi z roku 96. Tam jsem to vypozoroval, ale tam taky je dygitální klima. :wink:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: FRONTERA B Slabe kúrenie

Příspěvek od fronterman »

PeterSO píše:Chlapy ako to tu tak citam tak sa s toho snazim neako vysomarit, ale narovinu sa opytam pre istotu, tak je mozne ze funguje klima vo frontere aj ako topenie cize nielen chladi ale sa prehodi do rezimu topenia?
Ako topenie :shock: určite nefunguje, ako topení, alebo kúrenie by fungovať mohla, lenže tak to nie je. Klíma nefunguje ako kúrenie.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od janoduch »

ahojsa .tak problem je na svete aj ked to trva uz dlhsie.stary radiator na kurenie som mal mierne prasknuty a kupil som novy ale z monterej co je o kuscocik mensi. ono to nekuri vobec ako kedy niekedy sa pusti trosku a niekedy vobec .teraz som urobil komplet GO motora vsetko som mal rozobrate vsetko ciste radiator je tepli z kabiny ked daste ruku na radiator ale fuka zimny vzduch .nemate niekto schemu alebo foto tich klapiek ako su tam pozapajane ? je k tomu pristup od skrinky spolujazdca ktoru jednoducho vyklopite po stranach su male zarazky.dik!!!
a este jeden problem -auto ma v pohode pracovnu teplotu 85-90 stupnou za jazdy aj ked stoji ,ak idem a zastavim auto tak teplota vide na 100 a potom klesa! nie vzdy to roby a motor je po GO cerstvich 50km ale to robilo aj predtim ! :!: :?: :oops: :oops: :oops: :oops:
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od Janeš Petr »

jestli je radiátor rozměrově menší, vzduch od ventilátoru jde cestou nejmenšího odporu - misto aby prolejzal voštinama a ohříval se tam , proletí mezerama kolem radiátoru a studenej pokračuje dál. u áčka je ovládání klapky teplého / studeného vzduchu na spolujezdcovo straně a lepší přenosnou svítilnou lze obal topení prosvítít, takže je vidět i pohyb klapky. druhá možnost je, vyčepovat táhlo a pak zkusit dát klapku do koncové ručně. pak dát i ovladač na palubce do koncové polohy a táhlo znovu zacvaknout. osobně dávám ten ovladač na palubce kousek před koncovou polohu, získám tím možnost, klapku víc domáčknout do toho sedla. má to ale i svou nevýhodu, v obrácené poloze -studený vzduch - mi to trošíčku netěsní, takže mi v létě jde část teplého vzduchu do auta. to už je na každém jednotlivci, jestli má radši v zimě větší teplo a v létě si stahne víc okno, nebo ne :grin:
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od kuriatko »

Slaava píše:Nevím, podle mě tohle Frontera neumí - to ti ale bude muset říct nějakej Béčkař.
Zhodou okolnosti som bol pred nedávnom na diagnostike ohladom abs.Ak sme sa motali okolo auta všimol som si pod motorom mláčku servisák ma skludnil že je to kondenz sklimi pritom som ju mal vypnutu :shock: Inak mám posledny model fronteri tak neviem,ale po tejto diskusii si to odsledujem a hodim do placu.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Žanek »

Zreviduj stav chladící kapaliny. Při vypnuté klimě žádný kondenzát nemůže vytíkat.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Žanek »

U Jana bych to tipnul na špatné sestavení klapek při montáži topení. Čeká mě to taky tak uvidím jak jsou dělaný u Béčka. :evil:
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od janoduch »

klapky by mali byt tak ako u acka
a vyzera to na termostat skoro som uvaril motor zostal zatvoreny a neslo chladit este ze tam mam nove tesnenie
vybehla chuderka uz na hranicu cervenej
a nic neostalo len v momente vypnut motor a nechat zatvorenu kapotu aby ventilatori co peckovali na plno chladili z vonku hlavu
pekne sa to podarilo
ale polhodinku som sa hral z autom pokial sa ten cudak otvoril
ale zaujimave je ze za jazdy drzi rucicka na 87 stupnou cca a to sa mi zda ze netesni ten termostat,dole kopcom na volnobech sa ochladi na 82
a potom za jazdy zase drzi 87 a ak auto odstavis na parkovisku ale bezi na volnobech v tom momente vybehne na 100-110
pokial neochladia ventilatori zatial som spozoroval ze pri 90 stupnou idu obe pomali a pri cca 100 uz sa rozbehli na plno.teraz stoji doma a cakam na termostat. novy.neriskujem radsej lebo ak stoji na mieste a sa podari ze termostat zacne fungovat tak sa auto zohreje na 87 a zacne kurit ked mu na mieste pridam plyn krasne tepli vzduch a potom uz aj na volnobeznych otackach kuri na mieste.ale ak sa pohnes a jazdis sa ochladi ale na rucicke nebadat aby klesla a uz klapkynekuri! no predpokladam ze to je termostat a vodna pumpa pry vysich otckach viacej tlaci a ked je termostat otvoreni tak ta cirkulacia je vsade inde tam kde ma vecsi prietok ako cez radiator kde to je prietok velmi maly.takze kupim zalozim termostat a musi kurit jak ma dufam .dam vediet
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“