montáž nezávislého topení

Vše co se týká interiéru vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Slaava »

Hele, kolego, taky sháním - naftový vodní ideálně na dálkový ovládání. Kdybys měl něco, tak mi do SZ napiš co by to bylo a za kolik. Díky.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od fronterman »

DJ.Tom píše: jakou cenu si představuješ, už jsem vtom sběhlej, tak se ti můžu pokouknout, ted budu objíždět nějaký VW vrakoviště tak se ti juknu na topení z T4 a Sharana.
Chceš ovládání dálkou, hodinama, nebo telefonem ?
Je trochu problém, když ti ho někdo nabídne za 5 samotný a pak zjistíš že potřebuješ hodiny litr, čerpadlo litr a půl, hadičky výfuk litr :/
Ideálne by bolo tak do 400 eur :wink: s hodinami.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, prodávám zdůvodu prodeje nezávislé topení se vším včetně rad návodů a fotodokumentace klidně i GSM cena cca 9000 Kč
Více kdyžtak v sekci bazar: viewtopic.php?f=30&t=5693
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
White_Wolf
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 18 čer 2013 16:02

Re: Nezavisle topeni

Příspěvek od White_Wolf »

Zdar lidi, mam nezavisle topeni Webasto http://wolfius.rajce.idnes.cz/Frontera#DSC_0027.jpg je krasne pristupne pekne nad akumulatorem. Potreboval bych ale poradit a pomoct jak vlastne funguje. Prikladam obrazek ovladani.
http://wolfius.rajce.idnes.cz/Frontera#DSC_0029.jpg Potreboval bych vedet jak se to nastavuje a zapina vim ze v levo je prepinac ohynek a vetrak dle meho nazoru vetrak ze to jenom fouka takze takovy jakoby chlazeni v lete?!? A ohynek ze to hreje. Netusim nikdy sem v aute nezavisle topeni nemel takze fakt nevim. Jinak nejdrive sem si myslel ze jsou to hodiny jen me bylo divne proc tam. Takze nevim co s tim protoze je tam 24 hodinovy cyklus coz teda dle me asi znamena ze si nastavuju jak dlouho ma topeni topit. Vim ze ted to nijak nevyuziju maximalne to zkusit kdyz bych mel spat v aute ted nekdy v tom desne horkem letu. Tak treba na Hodku to zkusit zapnout a schvalne co to udela. Takze prosim kdo to pouziva a ma stejnou znacku topeni nejlepe kdyby mi vysvetlil jak a co s tim. Minule totiz manzelka si s tim hrala a ja pak nevedel jak to vypnout :D
Opel Frontera A 2,2 100kW dlouhá, rok výroby 1997(dle VIN mi vyslo 96), najeto cca 150 000 km, pneu Yukon M*S 255/65 R16, bere si tak cca 9l/100km kombinovanou spotrebu mesto venkov (v terenu nevim nezkousel jsem jeste)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nezavisle topeni

Příspěvek od Janeš Petr »

když zmáčkneš na ovladači plamen, topení se aktivuje ( některé typy jsou omezené, že topí maximálně 1 hodinu )
tlačítkem ,, SET ,, přepínáš mezi třemi přednaprogaramovatelnými časy a pozicí vypnuto , a šipkama si tyhle tři časy upravuješ . malé tlačítko se simbolem hodin je k seřízení hodin. více najdeš zde - viewtopic.php?f=1&t=3509&hilit=webasto
White_Wolf
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 18 čer 2013 16:02

Re: Nezavisle topeni

Příspěvek od White_Wolf »

Dekuji ti dobra vilo. Precejen je lepsi se zeptat i kdyz nekomu to bude treba pripadat hloupe ze se ptam na takovou vec. Pro me jakozto amatera co se nezavisleho topeni tyce to usnadni zivot :D
Opel Frontera A 2,2 100kW dlouhá, rok výroby 1997(dle VIN mi vyslo 96), najeto cca 150 000 km, pneu Yukon M*S 255/65 R16, bere si tak cca 9l/100km kombinovanou spotrebu mesto venkov (v terenu nevim nezkousel jsem jeste)
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od vlado007 »

Tak zima sa nam blizi, preto som sa rozhodol konecne namontovat aj ja nezavisle kurenie do 2,3. Spusta sa to na dialku ovladacom. Naftu som priviedol priamo z nadze. Spravil som dalsi vyvod a dal tam plastovu trubku cca 4 cm od dna kvoli tomu aby to nescuclo vsetku naftu do sucha. :grin:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od vlado007 »

Tu je este jak som poriesil privod z nadrze a vyvod vyfuku. Je to trochu nedokonale riesenie kvoli blatu ale ja tolko zas po blate nejazdim a za dalsie nebolo to kam vyviest.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
wanas222
Příspěvky: 6
Registrován: 16 dub 2015 20:16
Skype: kondor a nimrod

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od wanas222 »

DJ.Tom píše:Ahoj vložím malý poznatek. Pokud by jste si někdo chtěl dělat nezávyslé topení NEKUPUJTE !!! si Webasto Thermotop X jenž není nové tedy je z (VW T5, BMW,Mercedes) Neb je nelze standardně spínat a komunikují po sběrnici CAN-Bus tedy do Frontery nelze použít. I když ceny na aukru a podobně jsou velmi lákavé.

Já už jsem trošku stím topením pohnul už jsme si přečerpával vodu v sudu :) hodím sem pak nějaký fotky. Je to poměrně levná varianta jedná se o topení Hydronic D3/5W. Komplet set (i s hodinama) výjde kolem 6000 Kč
To by me zajimalo kde ho za6ku koupim??
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od vlado007 »

Ja som ho kupil napriklad na bazosi. A hned dve za 230e kus. Jedno som namontoval a dalsie kamaratovi.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Janeš Petr »

vladko, máš to krásné, fungovat to bude do prvního sněhu . měl jsem ten výfuk stejně :) od kola do něj tak dlouho cáká voda a sníh, až za pár km zamrzne ta díra uplně. topení pak na krátkou chvilku jakoby naskočí ale okamžitě zhasne a spadne do chyby. trvalo mi to asi měsíc, než jsem přišel na to, že je ucpaný výfuk :) v dílně to vždycky roztálo a topení chodilo. jak napadl sníh, chodilo jen někdy
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Janeš Petr »

....z čeho máš ty modré hadice a kolena u turba a sání ? vypadá to dobře
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

náhrada hadice sání mezi intercooler a sání 2,3td

Příspěvek od vlado007 »

No uz toto bude 3 zima, a zatial maka na 100%. Nestalo sa mi este ani raz ze by sa to nejako zapchalo. A to som aj po blate jazdil aj po snehu a no problem. A hadice som kupil normalne v predajni kde maju tesnenia a gumene veci. Su to klasika silikonove turbo hadice. Tie tam mam uz asi 5 rokov.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Janeš Petr »

ja musel ten vžfuk hodit z druhé strany nosníku ( bylo to rychlejší, než něco vymejšlet :) )
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od vlado007 »

Jedinu vec co som tam nedal je ten tlmic na vyfuku. Nebolo miesto kam to dat.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“