Náhon tachometru - jak ho opravit nebo nahradit

Vše co se týká interiéru vozidla
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Demontaž náhonu na tachometer

Příspěvek od Janeš Petr »

:shock: :shock: :lol: :lol: :lol: tak ta čokoláda by mně nenapadla. tak uvidíš, jak to vydrží dlouho. :wink:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Náhon Tachometru

Příspěvek od Janeš Petr »

tak jsme dnes s kolegou Bufu ( nevím, jak se to skloňuje ) nahradili náhon frontery náhonem z tatry. celá úprava spočívala
1) na starej konec náhonu z frontery ( kulatina s ozubcem, co jde do skříně ) se navaří kosek pásovinky,jako unašeč pro novej náhon
2) z tatrováckého ( liaz, karosa a pod. ) se uřízne opatrně rozšířenej konec zakončení bovdenu, zároveň s koncem čtyřhránku,kterej je původně schovanej v tom zakončení
3) na sostruhu se vytočí přechodka ( průměr 11mm na 14 mm ) a ta se navleče a třema důlčikama zajistí na upraveném tatrováckém zakončení náhonu ( loctait neni na závadu )
4) celá přechodka se k tachometru upevní M4 šroubkem do toho původního zápichu
jelikož jsme u toho víc krafali než dělali, trvalo nám to skoro hodinu. i tak, dobrejch ušetřenejch 1200,- Kč
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Náhon Tachometru

Příspěvek od Janeš Petr »

P1080128.jpg
P1080137.jpg
P1080126.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Náhon Tachometru

Příspěvek od Slaava »

Moc hezký :idea:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Náhon Tachometru

Příspěvek od Janeš Petr »

je to hezký, jen mi teď ještě volal, že chtěl pro jistotu ještě dotáhnout tu zinkomalovou převlečnou matku sikovkama... no, musí jí vyměnit :roll: holt má moc velkou sílu :lol: ale nápad s tím tatrováckým náhonem měl dobrej 8)
Uživatelský avatar
BUFU 2,3 Č.Krumlov
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 522
Registrován: 04 lis 2008 19:43
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhon Tachometru

Příspěvek od BUFU 2,3 Č.Krumlov »

tak sem to projel a do 70km se pohupuje rafika a pak se uklidní a plynule se zvedá tak nevím včem by to mohlo být jestli mám někde ostrý oblouk nebo jestli se ten náhon musí rozhejbat bůhví jak dlouho v tom skladu ležel nebo jestli je to v té redukci dole u převodovky vyzkoušíme uvidíme :grin:
Uživatelský avatar
BUFU 2,3 Č.Krumlov
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 522
Registrován: 04 lis 2008 19:43
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhon Tachometru

Příspěvek od BUFU 2,3 Č.Krumlov »

záhada odstraněna dělal to ten zajišťovací šroubek na té redukci u tachometru byl moc dotažen i když jen rukou.Oprava poškození závitu tak aby šlo ztuha točit a sám se nepovolil a působil jako zarážka proti samovolnému stažení :grin:
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Náhon Tachometru ze škodný

Příspěvek od kout.jk »

Tak u nás tatry neprodávaj, ale je tu mototechna, tak jsem zkusil náhon ze škodovky za 120,- a bylo to ještě jednodušší ho tam napáchat, než z tý tatry - u tachometru se na to muselo jako u toho tatrováckýho a u převodovky stačilo škodováckej zbrousit, aby zapadl do tý tyčky. Jednodušší by bylo, kdybych z řervený ten náhon při demontáži nepřecvaknul :lol: (kdybych tušil kolik to stojí a že si koupim fronteru bez náhonu, tak bych se snažil víc :twisted: )
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Tazz
Začínající diskutér
Příspěvky: 229
Registrován: 28 úno 2009 09:09
Bydliště: Svitavsko

Re: Náhon tachometru - jak ho opravit nebo nahradit

Příspěvek od Tazz »

Chlapi, nechtělo by se někomu za rozumnou úplatu vyrobit pro mě lanko tachometru??? Nějak nemám na nic čas... Díky
Opel Frontera A Sport 2.0i 93'' jurassic park - sršeň
Opel Frontera 2.4i 94'' - bělice ve stadiu rozborky
Honda CBR1100XX, Mercedes ML 500
Bylo: několik Fronter 2.4i,2x Frontera 2.5TDS a Frontera 2.2i
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhon tachometru - jak ho opravit nebo nahradit

Příspěvek od lolin »

Zdravím pánové,
nemohli byste mi někdo poměřit konec náhonu u převodovky? Tu kulatinku se západkou? Musím ji nějak nahradit, tak ať vím, jak na to, díky!!
Honza
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: Náhon tachometru - jak ho opravit nebo nahradit

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj kluci,
potrebuju rychle poradit. Mam Fronteru A (2,4i, rok vyr. 1992, dlouhou) a prestal slapat tachometr. Odsrouboval jsem dva srouby (vruty) na krytu ze spodu a odpojil jsem 2 bile ploche konektory od steracu (blinkru) a svetel. Ze zadni strany vsak uprostred kryt nad budiky neco drzelo a ja se bojim abych neco neutrhl. Snazil jsem se krytem hybat do vsech stran. Zadni bocni uchytky se uvolnily, ale zadni stredni ne. Proste se nedal kryt beznou silou cloumanim sundat. Ani budiky se nedali povytahnout, kdyz jsem vysrouboval 2 sroubky (vruhy) z predni strany z obou boku. Cetl jsem i navod jak sundat celou palubovku, ale tam se tento problem neresi. Poradte prosim co nejrychleji, abych to mohl opravit, uz se blizi zima a obdobi destu. Jak je pridelanej panel s budikama?
Dekuju moc - Jura Lepies
(pisu i tu, abych se dockal nejake a brzke odpovedi)
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhon tachometru - jak ho opravit nebo nahradit

Příspěvek od lolin »

Ahoj, měly by tam být ještě dva vruty zespoda zašroubované přímo do budíků, jdou docela blbě vidět, taky jsem nad tím dlouho dumal.. Když se mrkneš zespod, tak jdou mezi kryty vidět, Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Náhon tachometru - jak ho opravit nebo nahradit

Příspěvek od Janeš Petr »

jestli si dobře vzpomínám, tak horní kryt má zacvakávací plastíky a jde z těch děr vytrhnout ve vodorovném směru směrem k volantu, takže když máš boky uvolněné, chce to jen větší sílu
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: Náhon tachometru - jak ho opravit nebo nahradit

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj, dnes se pokusim to znova demontovat a pak dam vedet. Diky za radu.
Jura Lepies (OF - A - 1992, 2,4i)
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: Náhon tachometru - jak ho opravit nebo nahradit

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj kluci,
jak pise Honza - jsou tam jeste 2 vruty ze spodu - drzi budiky (spatne viditelne za kabelazi). Po jejich vysroubovani se uvolnily budiky, ale horni kryt se jeste nedal sundat. Trochu jsem je nadzvedl (budiky) a vzadu jsem objevil dalsi 2 vruty. Temito vruty byl jeste prisroubovan kryt ze zadni strany. Po odsroubovani vrutu jsem uz sundal horni kryt a potom se dala od budiku odpojit kabelaz i s nahonem na tachometr. Koupil jsem nahon tachometru na skodovku a tak se ho pokusim prispusobit podle uvedeneho navodu.
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“