demontáž přístrojové desky

Vše co se týká interiéru vozidla
Uživatelský avatar
Tony
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2007 12:04
Bydliště: SLOVAKIA, Tvrdošín

Re: demontáž přístrojové desky

Příspěvek od Tony »

:grin: :grin: :grin: Tak už to je v poriadku. Demontoval som prístrojovku, rýchla robota oproti iným autám, čo som rozoberal. Budíky som zaniesol autoelektrikárovy. Rozobral si tie budíky (ručičky a polep), popozeral plošnú dosku, niečo tam popájkoval, ale nechcel povedať čo tam bolo. Už sa tam niekto šprtal predo mnou ale nespravil to. Som rád že to konečne šlapeeeee tak ako má!!!! :grin: :grin:
FRONTERA B - 2.2 DTI RS, 85 kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: demontáž přístrojové desky

Příspěvek od D@ve »

zdravim... potreboval bych opravit podsviceni palubky... zarovka pod 40 km/h blika jako stroboskop ...mam tuto palubku a nekda sem nenasel navod... neni to ani A ani B :lol:
poradi nekdo please???
asi to nepude bez sundani palubni desky jak treba u Ackove
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A 2,2 long
Dědek

Re: demontáž přístrojové desky

Příspěvek od Dědek »

Tak nejprve odšroubuj šrouby, které vidíš hned na prvý pohled (zační u štítu pak třeba od leva) Některý jsou dost zašitý (třeba vlevo dole) pak musíš lehce zapáčit prstama a vycvaknout ze zámků celý krycí plast přístrojovky (včetně vypínače světel) Stačí jen trochu , abys mohl odpojit několik konektorů . Potom celý plast můžeš odložit a pustit se do odšroubování štítu a odpojit všechny konektory (náhon na tachometr nehledej - ten je elektrický). Štít si pak můžeš vzít domů a hledat závadu proč ti to bliká . Doporučuji zahýbat všema žárovičkama (oxidaxe Cu tištěného spoje) Pozor žárovičky jsou naletovaný!!!! Při této rozborce (už 3x) jsem hledal příčinu , proč mi bez světel "nenaskočí" otáčkoměr ,palivoměr " i "měřič " ujetých km. Bohužel jsem naprosto nic nenašel. Dědek

Te'd jsem dokoukl a zjistil, že tvoje Frontéra na tom bude možná trochu jinak. Ty budeš mít náhon na tachometr ještě mechanický (?) a já ho mám už "digi" . Tak třeba bude i postup "rozborky" přístrojovky trochu jiný.
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: demontáž přístrojové desky

Příspěvek od D@ve »

super diky .. hned to zkusim.. mam dneska dovcu
A 2,2 long
Juraj Lepies
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 21 dub 2011 07:22

Re: demontáž přístrojové desky

Příspěvek od Juraj Lepies »

Ahoj kluci,
potrebuju rychle poradit. Mam Fronteru A (2,4i, rok vyr. 1992) a prestal slapat tachometr. Uz jsem se dival v kapitole oprav nahon tachometru, ale nevim, jak se dostat k nahonu budiku. Odsrouboval jsem dva srouby (vruty) na krytu ze spodu a odpojil jsem 2 bile ploche konektory od blinkru a svetel. Ze zadni strany vsak uprostred kryt nad budiky neco drzelo a ja se bojim abych neco neutrhl. Snazil jsem se krytem hybat do vsech stran. Zadni bocni uchytky se uvolnily, ale zadni stredni ne. Proste se nedal kryt beznou silou cloumanim sundat. Ani budiky se nedali povytahnout, kdyz jsem vysrouboval 2 sroubky (vruhy) z predni strany z obou boku. Cetl jsem i navod jak sundat celou palubovku, ale tam se tento problem neresi. Poradte prosim co nejrychleji, abych to mohl opravit, uz se blizi zima a obdobi destu. Jak je pridelanej panel s budikama?
Dekuju moc - Jura Lepies
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: demontáž přístrojové desky

Příspěvek od Slaava »

Promiň, já si to už nepamatuju, snad někdo jinej.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: demontáž přístrojové desky

Příspěvek od Janeš Petr »

KarelPetrasek1
Příspěvky: 9
Registrován: 27 kvě 2021 17:23
Skype: Kondor a Nimrod

Re: demontáž přístrojové desky

Příspěvek od KarelPetrasek1 »

Zdravím, já to jednou zkoušel a také to nedopadlo zrovna podle mých očekávání, koupil jsem sice celou demontážní sadu: https://www.2din.cz/instalacni-material ... azni-sady/ ale má zručnost na to holt nestačila, raději jsem pak stejně zašel k profíkům a nechal si to demontovat od nich.
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“